Adnan Emiroğlu


Milli Hakem Taekwondo Siyak kuşak 5 .dan 2. kademe Antrenör Uluslar Arası Hakem

1965 yılında Trabzon Araklı ilçesi pervane köyünde Dünya’ya geldi babası esnaf annesi ev hanımı 7 kişilik ailenin büyüğü .

Trabzon boztepe ilkokuluna amcasının yanında 1 sınıfa başladı 2. sınıfta pervane köyü ilk okulunda devam etti orta okulu aynı yerden mezun oldu. 1980 öncesi aktif hareketli gençlik yaşadı liseyi 1. sınıfta ara vermek zorunda kaldı. Daha sonra okuluna devam etti Trabzon lisesi mezunu oldu.

Küçük yaşlarda spora çok merak saldı okulda koşuda veleybolda en önde idi sonraları futbola kaleci olarak başladı. Arkadaşları ile takım kurarak maçlar yapmaya başladı. Amöterce turnuvalarda kısa boyuna rağmen kalecilik yaparak başarılı oldu. Fakat sonraları boksa babasının teşvikiyle başladı 3 sene boks yaptıktan sonra Taekwondo cu arkadaşıyla tanışarak Trabzon’da ikiz kardeşler salonuna yazıldı 1982 yılından beri müsabıklık yaptı Bölge şampiyonalarında birincilikler aldı. Bölgesinde iyi bir sporcu olmasına rağmen ağır sakatlıklar geçirdi sonra aktif musabıklığı bıraktı.

Askerliğini Ankara mamakta tamamladı. Babası vefat ettikten sonra sıkıntılı yıllar geçirdi Baba mesleği iş hayatına atıldı . Araklı ilçesinde tekvando okulu açtı 1990 yılında tekvando hakemi oldu Hakemliğe ağırlık verdi.  05.05.2010 Tarihinde Rusya’nın  Moskova kentinde Uluslar Arası Hakem kursuna katılarak başarılı olup dünya hakemi oldu. Bu arada hakem olarak aktif görevler almaya başladı. Yurt içi ve Yurtdışı şampiyonalarda ülkemizi temsil etti. Tubat ligi hakem komite başkanlığı görevine getirildi. İş hayatı hakemlik derken evlendi 5 çocuk babası olarak ailesine zaman ayırdı.

Başarmanın mücadele ve istikrar olduğuna inanan ve sevdiği meslekte en iyisi olmaya gayret gösteren . Adalet ve tarafsızlığı ilke edinerek Hakemlikte yonuna devam ediyor.

2012 Yılında tekrardan Araklı’da kendine ait Tekvando spor salonunda antrenörlük yapmaktadır.

Tekvando Siyak kuşak 5 .dan 2. kademe Antrenör Uluslar Arası Hakem

Karadeniz Bölgesinin Tek Uluslar Arası Tekvando Hakemi olarak halen aktif görevler almaktadır.

Hakem Olarak katıldığı Şampiyonalar

Hollanda,Suriye,Rusya,Gürcistan,İspanya,Almanya,Belçika