Fındık 7 TL

Fiskobirlik Şaşırttı; Hem Peşin Hemde Fiyat 7 TL

Fiskobirlik peşin para ile fındık alımına başladı. Geçtiğimiz hafta başlanan fındık alımında 50 randıman fındığın kilo fiyatı 7 Lira’nın üstüne çıktı.

Fiskobirlik peşin para ile fındık alımına başladı. Geçtiğimiz hafta başlanan fındık alımında 50 randıman fındığın kilo fiyatı 7 Lira’nın üstüne çıktı.

fındık (1)

Fiskobirlik’in bu dönem fındık alımı konusunda bir kısıtlamaya gitmeyeceğini söyleyen Genel Başkan Lütfi Bayraktar fındık yatırmak için üye olma şartı da aranmadığını söyledi.

Fiskobirlik’in bu yıl peşin para ile ilk olarak Batı Karadeniz bölgesinde fındık alımına başladığını söyleyen Genel Başkan Lütfi Bayraktar, “Piyasa değeri üzerinden fındık alımı gerçekleştiriliyor. Kooperatife üye olmayan üreticilerimizin fındıklarını da kabul ediyoruz. Fındığını sabah teslim eden üreticilerimiz öğleden sonra fındık bedelini teslim alabilecek. İsteyen üreticimiz de fındığını vadeli bırakabilecek. Kimseye fındık yatırma konusunda da kısıtlama yapmıyoruz. İsteyen üreticimiz istediği miktarda fındık yatırabiliyor” dedi.

 

Kocaali’de geçtiğimiz hafta 10 ton kadar fındık alımı gerçekleştirdiklerini ve önümüzdeki günlerde bu miktarın artacağını düşündüklerini söyleyen Genel Başkan Bayraktar, “Fındık alımı sırasında ödenecek olan vergiler üreticilerimize yansıtılmıyor. Bu şekilde vatandaşımızı alacağı bedel 7 Lira’nın üstüne çıkıyor” dedi. Fındığın serbest piyasadaki artışının Fiskobirlik’in alımına da yansıtılacağını söyleyen BayraktarFiskobirlik’in piyasanın üstünde fındık alımı yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi

Hakkında admin

Dünyanın En Güzel Köyü Pervane Köyü #Dünyanınengüzelköyü #Pervaneköyü

Bir cevap yazın